Nazwa forum

Opis forum


#1 2009-04-22 14:27:56

hanka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 29
Punktów :   

A jak mi ukradną kocyk? ;/

Świeże warzywa, kwiaty, kawałek trawy i miejsce do grillowania. Dla działkowiczów wiosna to początek sezonu. Niestety sezon zaczynają też złodzieje, bo ogródki działkowe, gdzie najczęściej odpoczywają starsi ludzie, to dla nich bardzo łatwy cel.

- Z roku na rok są coraz bardziej zuchwali - przyznaje Ewa Błachut, prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Dębniki".

Korzystając z nieuwagi działkowca, który jest zapracowany na grządkach, wchodzą do altany, zabierają torebki, kluczyki do samochodów, pieniądze, dokumenty. Ale to tylko niektóre łupy. Z działek ginie dosłownie wszystko. - Bardzo często narzędzia, szczególnie elektryczne, jak kosiarki, wiertarki, sprzęty: jak czajniki czy kuchenki - przyznaje prezes Błachut. - ale też drobne rzeczy, takie które można wynieść w małej podręcznej torbie nie wzbudzając podejrzeń. Bo złodzieje kradną nie tylko w nocy, ale ostatnio coraz częściej w biały dzień.

Przed takimi rabusiami trudno się zabezpieczyć. - Kłódka czy podwójny zamek może być dodatkowym wabikiem - przyznaje w rozmowie z radiem TOK FM Dariusz Nowak, rzecznik małopolskiej policji. - Kiedy widać, że altanka czy ogródek są dobrze zabezpieczone, to znak, że przechowuje się tam wartościowe przedmioty. Na złodziei jest tylko jedna rada: cennych rzeczy na działce nie należy zostawiać, najlepiej zawsze zabierać je ze sobą do domu, ewentualnie dobrze je schować.

Działkowicze rzadko zgłaszają policji drobne kradzieże. W ubiegłym roku krakowscy funkcjonariusze odnotowali 150 takich zdarzeń.

Offline

 

#2 2009-04-22 17:15:33

Zachłanna_Niunia

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 30
Punktów :   

Re: A jak mi ukradną kocyk? ;/

Znalazłam rozwiązanie - za każdym razem jak będziemy zapracowane na grządkach jedna osoba będzie na czatach!

Offline

 

#3 2009-04-23 12:13:12

hanka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: A jak mi ukradną kocyk? ;/

Ja bardzo chętnie się złożę na ochotnika, wy będziecie pracować w polu w pocie czoła, a ja będzie siedzieć i się rozglądać ;D

Offline

 

#4 2009-04-24 09:20:43

Zachłanna_Niunia

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 30
Punktów :   

Re: A jak mi ukradną kocyk? ;/

przypominam Ci Anno Hanno, ze to Ty chcesz cos sadzic )) mnie wystarczy ta natura ktora tam jest upiekszona naszymi osobami ))

Offline

 

#5 2009-04-24 09:28:35

a&a

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 3
Punktów :   

Re: A jak mi ukradną kocyk? ;/

Tak to z nią właśnie jest (czyt. hanną), najpierw szumu narobi że sadzić, że grządki - huraaaaa, a potem się okazuje, że ona tylko na czatach będzie stać

Offline

 

#6 2009-04-24 10:22:50

hanka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: A jak mi ukradną kocyk? ;/

Jak to? Mówiłam, że będę siać i to zasieje, ot wsypę nasiona na wiatr. A czatować będę jak Wy będziecie plewić

Offline

 

#7 2009-04-26 13:15:42

Pyłek_Otyłek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 3
Punktów :   

Re: A jak mi ukradną kocyk? ;/

Ja nie umiem ani siać, ani plewić, ani na czatach stać-ja po prostu będę leżała:D

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ana-with-me.pun.pl www.pl.pun.pl www.onemanarmyrom.pun.pl www.the-dreamers.pun.pl www.lunattic.pun.pl